09-7941262 (א-ה, 10:00-16:00) | www.comfortliving.co.il | לדברי דואר: העמל 5, קרני שומרון 4485500

מאמרים | תקנון האתר | הוראות החזרה 

ריהוט משלים לבית

לכל חלל בבית אנו דואגים להתאים ריהוט: ספה, כסא, שולחן, פינת אוכל. כל אלה ברורים לנו מאליו. הריהוט המשלים הוא הריהוט שמשדרג לנו את מראהו של החדר: שידה, שולחן צד, אפילו מדפים או ספריה.

ריהוט משלים – פריט עיצובי או פונקציונלי

כיום הריהוט המשלים הפך משמעותי ומרכזי בעיצוב החלל. כל מעצב או מעצבת או כל לקוח פשוט יודע, שמעבר להנחת המיטה, הארון או פינת הישיבה יש לתת תשומת לב גם לפרטים הצדדיים, המשלימים, שיעניקו מראה מלא יותר ועשיר יותר לחדר. אולם מעבר להיותם פריט עיצובי ויפה במראהו, הריהוט המשלים מהווה פתרון פונקציונלי נהדר – נוכל להשתמש בשידה, ספריה או רק מדפים – לאחסון פריטים שונים, חשובים לנו יותר או פחות. והרי מה רע בעוד מקום לאחסן בו כלים, ספרים או כל פריט שהוא. כל ניצול של החלל בצורה שהיא גם אסתטית וגם פונקציונלית – הרי הוא משובח.

מיקום

ריהוט משלים יכול להיכנס לכל חדר וחדר בבית – החל מן הסלון או החלל המרכזי, וכלה בחדר האמבטיה. כיום אין סוף למגוון הריהוט המשלים שמציעות לנו שלל החנויות – שידות, מזנונים, ספריות, בשלל צבעים, צורות ועיצובים. מה גם שתוכלו להתאים לכם ריהוט צד בעיצוב אישי, ובכך להתאימו בצורה האופטימלית ביותר – לחלל.
כך למשל, תוכלו להתחיל דווקא בחללים הקטנים של הבית, ולרכוש ריהוט משלים שישמש הן פונקציולית – לניצול מירבי של כל פינות החדר, והן כדרך לשדרג את מראה החדר ולהשוות לו מראה מלא יותר ובעל אופי. נוכל לבחור למשל בשידה קטנה לחדר השינה, שלווא דווקא תהיה "סט" של הריהוט המרכזי: אם המיטה שלנו היא בצבע חום אגוז, נוכל להתאים לה שידות קטנות בצבע בהיר, שמנת או לבן, ובכך להעניק מראה מעניין יותר ומעוצב יותר.
בחלל גדול יותר, כמו הסלון או פינת בישיבה, נוכל לבחור מספר פריטים, ושוב, לשלב משחק צבעים שיחמיאו זה לזה – בהיר מול כהה, מודרני מול קלאסי, שלא רק יהווה פריט עיצובי אלא ישמש אותנו פונקציונלית. אם בפינת החדר, למשל, יש לנו "שטח מת" נוכל לנצלו לאיזו יחידת מדפים פתוחה – אם נרצה לאחסן פריטים באופן גלוי – כמו ספרים או אגרטלים לקישוט, או יחידה סגורה – ארונית קטנה – לפריטים שנרצה שלא יצברו אבק או שיהיו חשופים – כמו כלי מטבח, מפות וכולי.
ריהוט משלים הופך אט אט לחשוב לא פחות מן הריהוט המרכזי בבית כמו מערכות ישיבה יוקרתיות וכן פינות אוכל איכותיות . למרות היותו רק "משלים", הוא משדרג את מראה החדר ונותן לנו הזדמנות ליצור משחק של סגנונות, צבעים ומגוון שילובים, ויחד עם זאת משמש לנו כפתרון לכל אותן בעיות אחסון שאנו נתקלים בהן לא מעט. אם אנו יכולים גם לנצל את חלל החדר וגם לשדרג את מראהו – אז למה שלא נבחר לנו למעשה פריט משלים לחדר?