09-7941262 (א-ה, 10:00-16:00) | www.comfortliving.co.il | לדברי דואר: העמל 5, קרני שומרון 4485500

מאמרים | תקנון האתר | הוראות החזרה 

בחירת מזרון למיטת תינוק

בחירת מזרון למיטת תינוק
בחירת המזרון של מיטת התינוק היא אחת הבחירות החשובות ביותר. יש לקחת בחשבון כי העור הרגיש של התינוק, המערכת החיסונית אשר נמצאת בשלבי התחזקות והעולם החדש אליו הוא נחשף ואליו הוא מנסה להתרגל מחייבים אותנו להעניק לו בטחון בדמוי מיטה עם מזרון רך ומפנק אשר עשוי מחומרים איכותיים ולא מסוכנים שאינם יכולים לגרום לו לגירוי או לפציעות כלשהן. בנוסף, חשוב לקחת בחשבון כי בחודשים הראשונים התינוק יבלה את מרבית זמנו בשינה ולכן בחירת המזרון עליו הוא מונח היא קריטית. מאמר זה יגולל בפניכם הכל אודות בחירה נכונה של מזרון למיטת תינוק.
 
בחירת מזרון תקנים ובטיחות
בכל הקשור אל בטיחות אין פשרות, אם מדובר בתינוקות שלנו, בילדים או בכל אדם אשר יקר לנו. בכל הקשור אל בחירת מזרונים לתינוקות חשוב לדעת כי קיים תו תקן אשר קובע את כל הקריטריונים החשובים ביותר אשר חייבים להתקיים בכל מזרון המיועד לתינוקות. לכן, חשוב לוודא עם המוכר כי המזרון הוא בהתאם לתקן 1548 של מכון התקנים הישראלי ולבקש להראות לכם היכן דבר זה רשום. נכון להיום יש שלושה יצרנים אשר שפועלים במאת האחוזים בהתאם לתו התקן הישראלי (ליטף, עמינח ופנג). התקן אומר כי הציפוי של המזרון יהיה עשוי מחומרים לא אלרגיים, כי הוא יהיה עמיד מפני חלחול של נוזלים וכי החומר ממנו עשוי המזרון לא יהיה דליק.
 
בחירת מזרון המותאם לתינוק
הנוחות והבריאות של התינוק הם קווי יסוד מנחים בעת בחירת מזרון לתינוק שלנו. אם בעבר, רופאים סברו כי מזרונים קשים אשר אינם יוצרים שקערורית כאשר גופו של התינוק מונח עליהם, הם המזרנים הטובים ביותר. כיום, אנשי מקצוע טוענים כי מזרון בריא הוא זה אשר יאפשר לתינוק להיות תמיד עם עמוד שדרה ישר. דבר זה בא לידי ביטוי בשתי שכבות של המזרון, השכבה הראשונה והרכה תאפשר לתינוק להרגיש בנוח בכל תנוחה שבה הוא יבחר. השכבה השנייה תהיה השכבה של המזרון הקשה אשר מבטיחה בריאות אורטופדית.
 
מזרון נושם ונקודות חשובות נוספות

  • נושם- אחד הדברים אשר חשוב לוודא טרם רכישת מזרון למיטת תינוק הוא שהמזרון נושם וכי הוא עמיד מפני חדירת נוזלים אשר יכולים להפוך לעובש וסכנה לתינוק.  

  • מידות- חשוב שמידת המזרון תותאם בצורה מושלמת למיטת התינוק. אם קיים רווח בין המזרן למיטה הדבר אינו תקין ויכול להיות מסוכן. עוביו של המזרון הוא בדרך כלל בין שבעה סנטימטרים ל- 15 ס"מ. רוחב המזרון יהיה כ- 63 סנטימטרים.

  • בידוד- חובה לוודא כי הבידוד של המזרון הוא כפול וכי קיימים פתחי אוורור בו.

  • מעכב בעירה- מזרונים ירוקים הם אלו שבהם יש חומרים מעכבי בעירה. למען בטחון מקסימאלי תמיד מומלץ לקנות מזרון שבו חומר זה.

המאמר בלעדי ובאדיבות  "בייבי סתיו- חנות למוצרי תינוקות"