09-7941262 (א-ה, 10:00-16:00) | www.comfortliving.co.il | לדברי דואר: העמל 5, קרני שומרון 4485500

מאמרים | תקנון האתר | הוראות החזרה 

היתרונות של מזרונים אורתופדיים

אם נשאל אותך מה ההנאה הגדולה ביותר שלך או מה הן הפעילויות המועדפות עליך, סביר להניח שבין תשובות כמו אוכל או ספורט תככב גם תשובה אחת נוספת: שינה. אכן, שינה היא הנאה גדולה אבל יש לה חשיבות רבה נוספת, משמעותית עוד יותר – שינה היא גם חשובה לבריאות, להתאוששות הגוף והמוח לאחר יום עבודה גדוש פעילויות ועיבוד מידע. כדי לתמוך באמירה הזו, גם המחקרים מראים שנדרשת כמות יפה של שעות שינה מדי לילה כדי להבטיח תפקוד טוב לאורך היממה כולה. השאלה החשובה היא מה איכות השינה שלך, וחלק בלתי נפרד מהתשובה לשאלה הזו הוא המזרן שלך. למעשה, מזרן צריך לספק לאדם תמיכה טובה לעמוד השדרה, כמו גם לשרירים נוספים (גב, כתפיים, עמוד השדרה). לצד המזרנים הישנים והפשוטים בוודאי שמעת על מזרונים אורטופדיים, שמטרתם להקל על בעיות גב, לשפר את איכות השינה ולהוביל לתפקוד טוב יותר בחיי היומיום, תפקוד נטול כאבים ואי נוחות.
 
חלוקה שוויונית של לחץ
אחת הבעיות המרכזיות בגוף קשורה לאופן שבו מתפרש הלחץ על פני האיברים השונים, ועומס על אזור מסוים עשוי להוביל לכאבי שרירים, כאשר האזורים הרגישים ביותר הם הרגליים והגב, אבל חלקים אחרים בגוף מועדים גם הם לפורענות, ובכלל זה ניתן למנות את הכתפיים, הירכיים וחלקים נוספים. אם כן, אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של מזרונים אורטופדיים, אם לא המשמעותי מכולם, הוא שהמזרן מעניק תמיכה מוחלטת לגב, לעמוד השדרה ולקימורים הטבעיים של הגוף, מה שמאפשר לך לנוח כמו שצריך מצד אחד, וגם מאפשר לשרירים להשתחרר ולהתאושש במהלך השינה, מצד שני. זוהי הדרך האידאלית להפחית את הלחץ על הגב, הישבן והירכיים, ולשפר את תפקוד הגוף. כל זאת תוך עשיית הפעולה שאתם אוהבים כל כך, והיא פעולת השינה. מה עוד אפשר לבקש?
 
האפשרויות הקיימות
מי שמבין עד כמה מזרונים אלה טובים לגוף בוודאי מזהה סוגים שונים של מזרונים אורטופדיים, שלמעשה מאפשרים התאמה אידאלית בין המזרן לבין הגוף.

  • מזרן עם קפיצים מבודדים הוא אפשרות אחת, בעוד מזרני ויסקו הם אפשרות טובה נוספת.

  • מזרנים אלה מבוססים על ג'ל סינטטי שמסוגל לקלוט את חום הגוף ואת צורתו, כדי לבצע התאמה בינו לבין המזרן.

  • לעומתם, מזרני לטקס עטופים בחומר לטקס (גומי), שמאפשר גמישות רבה מאוד וגם חוסך לא מעט רגישות לאלרגיות משום שהוא אינו צובר אבק.

אכן, ישנן לא מעט חלופות למי שמעוניין לשדרג את איכות השינה שלו ולדאוג באותה ההזדמנות גם לגוף בריא ויציב, ואין ספק כי היתרונות של מזרונים אורטופדיים הם יתרונות שמבטיחים לכם שינה טובה והרבה פחות כאב. אלה הם הדברים החשובים ביותר, בוודאי אם אתם מעוניינים לישון כמו שצריך ולתפקד בצורה מיטבית לאורך היום כולו.