09-7941262 (א-ה, 10:00-16:00) | www.comfortliving.co.il | לדברי דואר: העמל 5, קרני שומרון 4485500

מאמרים | תקנון האתר | הוראות החזרה 

ניקוי שטיחים וכוחו של הרגל

מעט ערטילאי?  מיד תבינו הכול. אבל לפני שנסביר בדיוק את מהות המאמר, תנסו לחשוב רגע על אותם רגעים בהם אתם מחליטים לקחת משהו לידיים, ועל אותם רגעים בהם אתם מחליטים שלא, ובעצם אומרים "זה יכול לחכות...". שימו לב, כי הפעולות שאנו עושים ביום יום, הם תוצר של הרגל, או חינוך, שבגללו אנו בוחרים לבצע פעולות אוטומטיות ומידיות בחיי היום יום שלנו. לדוגמה, התרגלנו לנקות את הבית פעם אחת בשבוע, הרי אנחנו לא רוצים לחיות בדיר חזירים, כפי שאנו נוהגים להגיד. אולם, ישנן פעולות שפשוט התרגלנו לא לעשות, מבלי להבין בכלל את חשיבותן הנעלה. על מנת להבין את חשיבותן, צריך להיכנס לעומקם של דברים.
 
ניתן לכם לחשוב שוב, הפעם קצת יותר קשה...
מה הם המקומות בהם אתם נמצאים רוב הזמן במהלך שהייתכם בביתכם הפרטי? אם נעשה סדר, נבין כי מרגע כניסתנו לבית אנו נמצאים במצב סטטי בעיקר בסלון, או בחדר המיטות. תחשבו על זה, רוב הזמן אנו רובצים על ספות וכורסאות הסלון, צופים בטלוויזיה, מארחים, נמצאים עם המשפחה, וחלק נכבד שני מזמנינו אנו משקיעים בשינה על המזרון בחדר המיטות. שימו לב, רוב הזמן אתה למעשה על מזרן, כיסא, ספה, כורסא. אבל האם אתם דואגים לנקות אותם כפי שאתם מנקים את חדרכם? האם אתם מקפידים לנקות אותם, כפי שאתם מקפידים לנקות את השולחן גינה אשר נמצא בחצר הבית? לרוב, התשובה תהיה לא.
 
דבר והיפוכו
אנחנו בעצם דואגים לניקיון הבית ולתיקון הבית באופן שוטף בשביל כמה סיבות: ראשית, אנו מעוניינים שהבית יראה ויזואלית תמיד יפה ומצוחצח. שנית, בריאותינו חשובה לנו וסביבה היגיינית ונקייה הינה גורם מכריעה בבריאותנו הגופנית. אולם, השטחים הנקיים באמת מהווים אולי עשרה אחוזים משאר המקומות הלא נקיים, והם כפי שכבר הבנו – הספות והכורסאות בסלון ובמקומות שונים בבית, המזרן שלנו בחדר השינה וכן הלאה. ולכן ניתן לומר כמעט בוודאות שאנו חוטאים מהמטרה. על כן, חשוב מאוד לנסות להכניס לתודעה את חשיבותה של פעולת ניקוי ספות, וכמובן ניקוי מזרנים. חושבים שכבר שמעתם הכול? שימו לב מה נמצא אצלכם בבית.
 
חיידקים אוהבים ספות וריפודים
הספות שלכם מלאות בחיידקים ומזיקים שונים, סיבי הבד בכורסאות ובספות הינם מקומות נפלאים לחיידקים לשכון בהם, וגורמים להצטברות רבה שלהם. מעבר לכך, שבדים וריפודים צוברים הרבה מאוד אבק, אותו אנו נושמים באופן קבוע, הרי אנו יושבים עליו וישנים אתו שעות ארוכות יום אחר יום... דאגו לניקוי ספות באופן קבוע, גם אם הלכלוך אינו נראה לעין. קרדיט האבק נמצאת בספות שלכם אם לא ניקו אותן, תהיה בטוחים בזה. וכן, בפעם הבאה שתלכו לישון, זיכרון כי לא ביצעתם ניקוי מזרן כמו שצריך, ודאגו כשתקומו לדאוג שזה יבוצע.

מאמר בחסות חברת טופ שטיחים – המובילה בתחום ניקוי וחידוש שטיחים