09-7941262 (א-ה, 10:00-16:00) | www.comfortliving.co.il | לדברי דואר: העמל 5, קרני שומרון 4485500

מאמרים | תקנון האתר | הוראות החזרה 

תפקיד הנוחות והבריאות בעת עיצוב הבית

מרבית האנשים רוצים להתגורר בבית יפה ומעוצב. ולמרות זאת, הרבה בתים בישראל נראים כאילו עוצבו ללא מחשבה מינימאלית לעיצוב יפה ואיכותי. איך זה קורה? ישנם אנשים רבים שמוציאים סכומי עתק על העיצוב, ובכל זאת מתקבלת תמונה משמימה ואחידה. הסיבה לכך היא ככל הנראה החשש מצבע וייחוד אשר מושכים אנשים לבחור בצבעים מונוכרומאטיים ואפרוריים. כדי לקבל דירה במראה שונה ומובחן כדאי להיפרד לשלום מן הסתמיות ולשחרר מעט תעוזה עיצובית.

שילוב של נוחות ובריאות בעיצוב
ראשית, כדאי לתת את הדעת לנושא הנוחות והבריאות. מזרן איכותי מן השורה הראשונה, ספות נוחות וכסאות שבנויים בצורה נכונה מבחינה ארגונומית. כאשר מתעקשים על העיצובים הסטנדרטיים בחנויות הזולות מתפשרים במקרים רבים על האיכות ועל הנוחות – החלטות שסופן לפגוע בבריאותם של בני הבית. כדאי לתת את הדעת על הנוחות והבריאות מעל לכל שיקול אחר ולהבטיח שהעיצוב שאתם בוחרים בו לא יפגע בבריאותכם, באיכות השינה ובנוחות הישיבה.

עיצוב מיוחד ולא סתמי
כפי שכבר אמרנו, רוב הבתים בישראל נראים כאילו עוצבו על ידי אותו עיוור צבעים וכדי להימנע מן המראה הזה צריך לא לפחד מצבעים עזים. כתמי צבע דרמטיים יכולים להשתלב בעיצוב הקירות, באמצעות האביזרים וכמובן גם ברהיטים עצמם. את המראה האחיד והאירופאי שכולו שחור–לבן–אפור כדאי להמיר בצבעים עזים וססגוניים. רהיטים אפרוריים אינם מבטיחים שהבית לא יימאס על הגרים בו – ההיפך הוא הנכון. אנשים חוששים מעיצובים דרמטיים מתוך חשש שהאפקט ימצה את עצמו, אך בפועל בית חי ושמח מחיה גם את בעליו.

בדירות המגורים בישראל אפילו צורת הרהיטים דומה והקו הסקנדינבי הפשוט וישר הקווים הוא הקו העיקרי שאנו פוגשים. חבל לדבוק בסגנון אחד ויחיד, שהרי כל רהיט יכול להגיע בצורות המיוחדות והמקוריות ביותר. המעצב הנועז יכול לבחור בסגנונות שונים: מודרניים ומנוכרים, סגנונות רטרו, סגנון כפרי – או לשלב בין כל הסגנונות ליצירת מראה אקלקטי שאין דומה לו. זכרו שכאשר אתם בוחרים בעיצוב ססגוני ובעל אופי אתם יוצקים לתוכו את האישיות שלכם ואת טעמכם האישי. אין סיבה ללכת על בטוח – ההיפך, תגלו שאתם נהנים במיוחד מדירה שמעוצבת אך ורק לפי טעמכם ושלא הייתה יכולה להיות של אף אחד אחר.

בעיצוב דירות, ממש כמו בכל תחום בחיים, חשוב לא לפחד להיות מקוריים ולהעז לבצע בחירות מיוחדות ומקוריות. הנוחות והבריאות הם הקריטריונים היחידים שצריכים להגביל את בחירותיכם.