09-7941262 (א-ה, 10:00-16:00) | www.comfortliving.co.il | לדברי דואר: העמל 5, קרני שומרון 4485500

מאמרים | תקנון האתר | הוראות החזרה 

חשוב להתכונן ללידה גם נפשית

אם יש צעד שישנה את החיים שלך לתמיד, זה הרגע שבו תלדי את בנך הבכור או את בתך הבכורה. אומנם זה נכון שיש לך תשעה חודשים להתכונן לרגע הזה, אך מה את באמת יודעת על היום שאחרי? הרבה נשים וגברים אומנם חולמים להפוך להיות הורים אך זה לא משהו פשוט, ולא אחת קורה שעם הלידה ועם כניסתו של הרך הנולד לחיינו, אנחנו מגיבים בצורות שונות שלא להן ציפינו. המושג דיכאון שאחרי לידה הוא אינו מושג שהומצא ככה סתם, כי למעשה יש תופעה כזאת וכדאי לעשות כל מה שאפשר כדי להימנע מכך. עם זאת, ללא הדרכה שמיועדת להורים יהיה גם לך מאוד קשה לדעת מה באמת מצפה לך ואיך נכון יהיה להתמודד עם הבאות. עצם העובדה שאת רוצה לקחת חלק בקורס או בסדנה שמיועדת להורים לא מעידה על כך שאת לא שמחה מהעניין, אלא להפך. זה מעיד על כך שאת רוצה לעשות את הדברים בצורה כמה שיותר רצינית ולכן חשוב שתתכונני לא רק פיסית אלא גם נפשית לכל העניין הזה.

קורס הכנה ללידה

בשנים האחרונות עוד ועוד נשים בוחרות לעשות קורסים שונים של הכנה ללידה, ובהחלט כדאי גם לך לקחת בחשבון את האפשרות הזאת. קורס כזה אינו מתייחס רק לרמה הפיזית אלא גם לרמה הנפשית, ולכן חשוב כל כך להשתתף בו. את יכולה לבחור בין קורס שמשתתפים בו הרבה אנשים ובין סדנה או הדרכה אישית, ובהחלט כדאי לך לשתף בעניין גם את בן או בת הזוג שלך. לידה זה עניין שמשנה את המשפחה ואת החיים לתמיד ולכן חשוב לעשות כל מה שאפשר כדי לנסות להיות ההורים הכי טובים שיש. הדרכת הורים אומנם לא תמנע ממך לעשות טעויות, אך היא בהחלט תעזור לך להתמודד עם כל מה שמצפה לך ולכן זה מומלץ בחום.

בחירת הדרכת ההורים שלך

יש היום לא מעט מקומות שבהם ניתן לעשות הדרכה שמיועדת להורים, ולכן כדאי לך לבדוק בשבע עיניים לאיזה סוג של הדרכה את נרשמת. לא בכל מקום תקבלי את הטוב ביותר ולא בכל מקום המדריכים הם הורים בעצמם שיוכלו לסייע לך וללוות אותך בתהליך. לכן כדאי לבדוק תחילה מה חושבים הורים צעירים אחרים שעברו באותו מקום את ההדרכה שאליה את רוצה להירשם. אין כמו התרשמויות של אחרים כדי להבין האם את נמצאת במקום הנכון או לא, ולכן כדאי לך לבדוק את הדברים לעומק. שימי לב שיש גם מחירים שונים להדרכות ההורים השונות אך את יכולה להיות בטוחה שאם יש משהו שכדאי להשקיע בו, זו ההדרכה הזאת. זה ייתן לך את הביטחון שאת צריכה כבר מהרגע הראשון כדי להיות אימא טובה לילדים שלך.