09-7941262 (א-ה, 10:00-16:00) | www.comfortliving.co.il | לדברי דואר: העמל 5, קרני שומרון 4485500

מאמרים | תקנון האתר | הוראות החזרה 

כל מה שרציתם לדעת על השוואת מחירים באינטרנט

האינטרנט הוא כלי נהדר לקבלת מידע ולהתנהלות צרכנית נבונה. בעוד כולנו מנסים לחסוך כסף ולשלם את המחיר הנכון בעבור המוצרים אותם אנחנו רוכשים, הרי שבאמצעות השוואת מחירים באינטרנט אנחנו יכולים לעשות זאת מבלי לצאת מהבית, ובאופן הפורס בפנינו את כל המוצרים ואת כל המחירים. איתור המחיר הטוב ביותר באמצעות אתרי אינטרנט המספקים לנו השוואות מחירים הינו פשוט וקל, כל שעלינו לעשות הוא לגלוש אל אתר האינטרנט ולקבל את המידע אודות המוצר אותו אנחנו מחפשים ואת המחירים השונים ממגוון רחב של ספקים.

איך זה באמת עובד

אתרי השוואת מחירים מתבססים על נתונים אותם הם מקבלים מהספקים עצמם. כשם שבמגוון חנויות ברחוב אנחנו יכולים להיתקל באותו מוצר בדיוק אך במחירים שונים, כך גם באינטרנט. אתרי השוואת מחירים מקבלים בצורה שוטפת את המחירים העדכניים על המוצרים ומעדכנים אותם. אנחנו, הצרכנים, רק צריכים להגדיר מה אנחנו מחפשים באותו הרגע אם זה רופא שיניים לברר איך להלבין שיניים או גנן לשאול על פרח מיוחד, אולי מחפשים מקרר חדש, טלוויזיה, מיטת ילדים, שולחן כתיבה, אולי כלי עבודה לבית ועוד. לאחר שהגדרנו את החיפוש שלנו אנחנו יכולים להתמקד, בין אם בטווח מחירים ובין אם ביצרנים מסוימים. הרשימה שנקבל היא רשימה עדכנית של הספקים המוכרים ומשווקים את המוצר אותו אנחנו מחפשים – כאשר המחירים יכולים להיות שונים בין הספקים, על אף העובדה שהם מוכרים את אותו המוצר בדיוק.

חשיבות המגוון

מאחר וישנם מספר רב של אתרים המציעים לנו לבצע השוואת מחירים אנחנו לא יכולים להסתפק בבדיקה רק אצל אתר אחד. מאחר וכל אתר פועל אל מול ספקים שונים, השוואת מחירים בין מספר אתרים תוכל להוביל אותנו אל הספק הנכון ביותר עבורנו. מאחר והשוואת מחירים באינטרנט הינה קלה, ולא מצריכה מאתנו כל מאמץ, מוטב להשקיע מספר דקות נוספות על מנת לבדוק את המחירים באתרי ההשוואה השונים ואולי לגלות ספקים שמציעים לנו מבצעים או הטבות נוחות יותר עבורנו.

תיזמון רכישה

אנחנו בהחלט מודעים לעובדה כי ישנם זמנים בהם נוכל למצוא כמות גדולה יותר של מבצעים, כמו בעונת החגים או בתחילת השנה ובסופה. יחד עם זאת, תיזמון רכישה מתייחס גם אל מסד נתונים מעודכן. מתוך כך, אנחנו צריכים לבדוק כי המידע המצוי בידי אתרי השוואת המחירים הינו נכון ועדכני. בירור קצר אצל הספק יוכל להניב לנו את התשובה. כל אתר השוואת מחירים מספק לנו לינק ישיר אל האתר של הספק עצמו, שם נוכל לבדוק כי המחיר אכן מעודכן, כמו גם תנאי התשלום, זמני האספקה והאחריות. מאחר ואת המוצר אנחנו לא רוכשים באתר השוואת המחירים, אלא מהספק עצמו, חשוב מאוד לבדוק זאת בעת הליך השוואת המחירים.

למה לשים לב

שאלת השאלות היא למה כל ספק מוכר במחיר אחר. התשובה, היא תולדה של מספר משתנים, היכן נמצא בית העסק, כמות הסחורה, זמן האספקה, השירות והאחריות. מתוך כך, כאשר אנחנו מבצעים השוואת מחירים באינטרנט אנחנו צריכים להתנהל בחוכמה ולקרוא את כל השורות הקטנות. לעיתים מדובר בעודפים, או במוצרים מתצוגה, לפעמים אנחנו צריכים לשלם הרבה על ההובלה או על ההרכבה ולפעמים הדבר כבר כלול במחיר הסופי. חשוב לבדוק גם את פריסת התשלומים, את טיב האחריות על המוצר ועוד. כל הפרמטרים הללו יוכלו לאפשר לנו לבצע השוואת מחירים לא רק לפי המחיר עצמו, אלא גם לפי השירות והאחריות.