09-7941262 (א-ה, 10:00-16:00) | www.comfortliving.co.il | לדברי דואר: העמל 5, קרני שומרון 4485500

מאמרים | תקנון האתר | הוראות החזרה 

איך ליצור חדר ילדים ונוער חם

איך לצור חדר ילדים ונוער חם ומלא טבע ואופי
 
כשמעצבים חדרי ילדים יש לחשוב על נוחות, התאמה לצרכים שלהם (משחק, מנוחה) וגם שלכם (אחסון והעלמת הבלגאן). בעזרת יצירת מראה חם, טבעי ומלא אופי לחדרם של היקרים לנונוכל להנעים את זמן הבילוי שלהם בו וגם לסייע ביצירת "שקט בעיניים". אז איך עושים את זה? 

 
ילדינו היקרים מבלים זמן לא מבוטל בין ארבע קירות חדרם. הם מארחים שם חברים, נחים, משחקים, לומדים וכמובן ישנים. חדר ילדים הוא אחד מנופי הילדות שממלאים את ליבנו געגועים כשאנחנו הופכים למבוגרים. במאמר הבא ניסחנו עבורכם  כמה כללי אצבע שינחו אתכם בבואכם לעצב את חדרי הילדים בבית.
 
חישבו על ההווה אבל גם על העתיד:
כשאתם באים לעצב חדר ילדים חישבו והגדירו מה הצרכים שלכם ושל ילדיכם עכשיו, אך אל תטעו לחשוב כי מה שנכון לעכשיו יהיה נכון גם לעוד שנתיים או שלוש. הביאו בחשבון אפשרות שהילד צרכיו והעדפותיו יישתנו בעתיד. אם אתם מעצבים חדר לילד בן 8-9 כדאי להשקיע כבר עכשיו בפרטי ריהוט המותאמים לחדרי נוער מעץ מלא. כך תבטיחו תמורה גבוה לכסף שלכם מכיוון שהריהוט ישמש את הילד עכשיו כמו גם: בהמשך כשיהיה נער. (ראו דגמים שונים כאן למשל)
 
בנוסף, יש להביא בחשבון גם אפשרות שהמשפחה תתרחב והחדר אותו אתם שוקדים ומעצבים ישמש יותר מאשר ילד אחד. חדר ילדים, בוודאי כזה שבו מתגוררים אחים חייב לענות על כמה צרכים:
 

  1. ריבוי מקומות אחסון, רצוי לא מפלסטיק.

  2. ניצול מרבי של השטח: לכל ילד חיית להיות בתוך החדר הפינה שלו. אי של פרטיות בתוך ים משותף. ללינה בחדר משותף עם יותר מאח אחד יש הרבה מאד יתרונות, אבל על כל ילד להרגיש שייכות לכלל מחד ושיש לו את הייחודיות והמקום האישיים שלו במרחב.

  3. חדר רב גילי: ילדים קטנים שלנים עם אחים גדולים הופכים את עיצוב החדר למלאכה סבוכה ומורכבת. כמה בנות נוער ירצו את הברביות של האחיות המתוקות שלהן מתנוססות על המדף? על כן עצבו את פינות החדר באופן מגוון שיצליח לייצג את כל הגילאים וגם ישתלב יחד טוב.

 
עיצוב חם של חדרי ילדים
חדר ילדים חייב להיות מואר, יפה, מזמין ומלא אופי. הדרך לעשות זאת זה להזמין אליו את הטבע. איך? בדרכים הבאות:
 

  1. צבע הקירות: לבן, לבן ורק לבן. הכי מואר, הכי מגדיל. הכי מתאים לכולם.

  2. ריהוט: לכו רק מיטה מעץ מלא וכנ"ל לגבי ארונות, שידות ושולחנות כתיבה. זה הכי טבעי והכי עמיד לאורך זמן שיש.

  3. אבזור - ותרו על פלסטיקים ותכללו בחדר רק אביזרים מעץ, מקש או מבד. בחרו וילונות בד רכים בצבעי פסטל ומקמו פוף בצבע תואם ותקבלו חדר לא אוירה. נסו להמנע ככל שניתן ממותגי דיסני שמתיישנים במהרה.

  4. צבעים שולטים: מראה טבעי ומלא אופי מתקבל לא רק הודות לקירות לבנים, גם צבעי הריהוט, המצעים, האביזרים וכל מה שבחדר משפיע על האווירה. בחרו כמה שניתן לשלב בו צבעים רכים, בהירים, שקטים ולא צעקניים. הכוונה לצבעי פסטל בהירים וסולידיים, ללא ניגודים, ציורים מגושמים, או סגנון צעקני.

  5. אור: חדר מואר הוא חדר בעל מראה טבעי. כמה שיותר אור ורצוי כזה שחודר מבעד לחלון. אם החלון קטן בחרו תאורה יעילה שניתן לשלוט על עוצמתה ופעלו במתינות לגבי האהיל - סולידיות ורוגע הם שם המשחק.   

 
לסיכום אופי החדר נוצר באמצעות שימוש נכון באור, צבע (בהיר), ריהוט (עדיפות לעץ מלא) ותכנון המעלים כמה שיותר אביזרים אל תוך מקומות אחסון (לא מפלסטיק).